در گذشته،مردمان ایران همیشه در بحث هنر حرف برای گفتن داشته اند و مبحث فرش و روفرشی سنتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع هنر قالی بافی و فرش بافی از مهمترین هنر های ایرانیان بوده که این هنر دست به دست گذشته و امروزه به ما رسیده است.

بازار خرید روفرسی سنتی مخمل که گسترده است اما شهر تبریز از این لحاظ، مدافع شهرت خود در فروش فرش می باشد. در ادامه درباره روفرشی مخصوصا روفرشی سنتی مخمل بیشتر آگاه خواهید شد.

بازار خرید روفرشی سنتی مخمل

آشنایی با خصوصیات روفرشی سنتی

آشنایی با خصوصیات روفرشی سنتی ابتدا اگر قرار باشد یک دسته بندی از روفرشی داشته باشیم باید بگویم که رو فرشی ها به چهار دسته ی روفرشی سنتی، روفرشی مدرن، روفرشی ابریشمی مدرن و رو فرشی کشدار مدرن تقسیم میشوند.

هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند اما روفرشی سنتی یا کلاسیک دارای طرح های خشتی،طرح های افشان،ترنج و…است و مزیتی که این روفرشی نسبت به بقیه دارد، این است که قابل حمل می باشد.

جنسی که در روفرشی سنتی و اکثر روفرشی ها استفاده می شود معمولا نخ پلی استر است.

معروف ترین نخی که در بافت روفرشی استفاده شده است نخ شانل یا همان پرزدار است که کیفیت و نرمی همین نخ، نماینگر زیبایی و جلوه ی روفرشی می باشد.

برای انتخاب و خرید روفرشی بهتر است روفرشی جنس مخمل خریداری کنید چرا که روفرشی های با جنس مخمل دارای ضخامت بالایی هستند که ترکیبی از نخ مخملی و نخ معمولی می باشند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که هر نوع روفرشی حالا چه سنتی و چه غیر سنتی زیبایی خاص خود را دارند و باید کارایی خود را در مکان مناسب به عرصه نمایش بگذارند.

روفرشی ها در واقع وسایلی هستند که دارای سایز های مختلف سه متری، شش متری، دوازده متری و… هستند.

پخش روفرشی سنتی مخمل به صورت مستقیم

پخش روفرشی سنتی مخمل به صورت مستقیم تولید و پخش روفرشی سنتی در ایران از قدیم رواج دارد و ایرانیان همگی می دانند مهد فرش در ایران، شهر تبریز می باشد.

قیمت فرش و روفرشی مخصوصا روفرشی مخمل نیز مانند بقیه کالا ها در ایران به دلایلی که همه می دانیم افزایش یافته و در حال افزایش است.

با این حال هنگام خرید فرش و روفرشی باید به نکاتی توجه فرمایید که پشیمان نشوید. یکی از آن نکات این است که بعضی فرش ها ایرادی که دارند این است که سریعا گرد و خاک را به خود جذب می کنند و بعد شما با یک تکان فرش متوجه می شوید که تمام گرد و خاک آن در فضا پخش می شود لذا ه ماندگاری فرش هنگام خرید توجه بفرمایید.

در آخر باید بگویم که مردم همیشه خرید خود را بر اساس سلیقه انجام میدهند اما واقعیت این است که مد روز نیز در این مساله دخیل است کما اینکه در گذشته فرش های روشن رواج زیادی داشت اما امروزه فرش ها و روفرشی های تیره و گردویی حسابی سر و صدا کرده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *